مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون، از مجموع ۳۵۱ فقره درخواست تسهیلات رونق تولید که به بانک های استان معرفی شده اند، ۳۰۳ فقره با ارزش تسهیلات پرداختی بالغ بر ۳ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان عملیاتی شده است.

تامین نقدینگی برای ۳۰۳ واحد متقاضی تسهیلات/ پرداخت بیش از ۳ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون، از مجموع ۳۵۱ فقره درخواست تسهیلات رونق تولید که به بانک های استان معرفی شده اند، ۳۰۳ فقره با ارزش تسهیلات پرداختی بالغ بر ۳ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان عملیاتی شده است.

به گزارش پایگاه خبری ندای البرز به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز، رامین ربیعی در نودمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اضافه کرد: براساس گزارش ارائه شده از سوی بانک های عامل استان در همین مدت، ۲۱۸۰ فقره تسهیلات مستقیم نیز از محل منابع داخلی بانک ها به واحدهای صنفی و صنعتی استان که متقاضی تامین نقدینگی بوده اند پرداخت شده است که ارزش آن بالغ بر ۳۱ هزار و ۵۲۳ میلیارد تومان می باشد.

وی افزود: استان البرز طی سال های سه سال ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ و ۹ ماهه سال ۱۴۰۱، رتبه اول پرداخت تسهیلات رونق تولید در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز اعلام کرد: در نودمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز، مسائل و مشکلات ۱۰ واحد صنعتی در حوزه پرداخت تسهیلات بانکی، استمهال تسهیلات دریافتی، مسائل مالیاتی، تامین برق و گاز و…، مطرح و مصوبات لازم جهت تسریع در امور واحدهای متقاضی به دستگاه های مسئول ابلاغ شد.

ربیعی در پایان تاکید کرد: از ابتدای امسال تاکنون، بیشترین مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز در حوزه درخواست تامین سرمایه در گردش، استمهال بدهی بانکی، تامین سرمایه ثابت، امور مالیاتی، تامین اجتماعی، دستگاه های خدمات رسان همچون آب، برق، گاز، شهرداری و…، است که خوشبختانه با همکاری همه دستگاه‌های مسئول در استان، بیش از ۸۶ درصد مصوبات عملیاتی شده است.