کرج می تواند پایتخت کتاب ایران باشد، استعدادها و پتانسیل فرهنگی، هنری شهرستان کرج می تواند این شهر را به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی نماید. به گزارش پایگاه خبری ندای البرز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، سعید جابری انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، […]

کرج می تواند پایتخت کتاب ایران باشد، استعدادها و پتانسیل فرهنگی، هنری شهرستان کرج می تواند این شهر را به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی نماید.

به گزارش پایگاه خبری ندای البرز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، سعید جابری انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، در حاشیه برگزاری سومین جلسه شورای سیاستگذاری کرج پایتخت کتاب ایران اظهار داشت: استعدادهای فرهنگی هنری این استان، نقش عمده ای در تبدیل شدن کرج به عنوان پایتخت فرهنگی هنری استان البرز دارد.

جابری انصاری اظهار داشت: توانمندی این استان در حوزه نویسندگی، طراحی و انتشار کتب، باعث شده تا این استان نقش عمده ای در تولیدات کتاب در کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: استان البرز با داشتن چنین پتانسیلی استعداد و توانمندی لازم در قرار گرفتن به عنوان پایتخت کتاب را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: پیشینه قوی استان البرز در حوزه نویسندگی و ظهور نویسندگان مطرحی همچون جلال آل احمد و تربیت یافتگان نسل جدید نویسندگان از مزیت های اصلی این استان در انتخاب پایتخت کتاب ایران است.

وی ادامه داد: حضور و تلاش مترجمان قوی در استان البرز و شهر کرج نیز می تواند تاثیر جدی ای بر این انتخاب داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، با اشاره به تشکیل شورای سیاستگذاری کرج پایتخت کتاب ایران اظهار داشت: تشکیل شورای سیاستگذاری کرج پایتخت کتاب ایران، نقش مهمی در رسیدن به این هدف در استان است.

وی ادامه داد: یقیناً برنامه ریزی مناسب و تلاش همه دستگاه ها برای برگزاری چنین رویدادی در البرز و شهر کرج لازم است و می طلبد کلیه دستگاه های مسئول در این زمینه نقش خود را کامل ایفا نمایند.

لازم به توضیح است که پیشنهاد انتخاب کرج به عنوان پایتخت کتاب ایران مدتی است که مطرح شده و در این زمینه تمامی دستگاه ها تلاش دارند تا این اتفاق بزرگ فرهنگی را در کرج و استان البرز رقم بزنند.