با تلاش های بیمه مرکزی بند الف تبصره ۱۰ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۲ مبنی بر پراخت ۶ هزار میلیارد ریال از حق بیمه شخص ثالث به خزانه داری کشور و در لایحه بودجه سال آینده حذف شد.

با تلاش های بیمه مرکزی بند الف تبصره ۱۰ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۲ مبنی بر پراخت ۶ هزار میلیارد ریال از حق بیمه شخص ثالث به خزانه داری کشور و در لایحه بودجه سال آینده حذف شد.

به گزارش ندای البرز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر استادهاشمی در همایش گرامیداشت هفته بیمه در استان همدان که از سوی بیه نوین برگزار شد بر حفظ منابع مالی صنعت بیمه تاکید کرد و گفت: کارکرد اصلی صنعت بیمه، پرداخت به موقع خسارت به زیان دیدگان است و منابع مالی که در اختیار دارد، ذخایری است که برای پرداخت خسارت و سررسید بیمه نامه های بلند مدتی چون بیمه های زندگی باید نزد بیمه گران محفوظ بماند.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه از اقدامات خوب صنعت بیمه در راستای رفاه اجتماعی خبر داد و افزود: کروکی آنلاین، راننده محوری و نسخ الکترونیک از اقداماتی است که آثار و نتایج مثبتی را برای مردم با همراه خواهد داشت.

وی اجرای طرح راننده محوری را حمایت از رانندگان کم ریسک دانست و گفت: با اجرایی شدن این طرح سابقه رانندگی افراد ملاک محاسبه حق بیمه خواهد بود و رانندگان کم ریسک حق بیمه کمتری پرداخت می کنند.

رئیس شورایعالی بیمه همچنین از تلاش های بیمه مرکزی برای پوشش بیمه‌ای حوادث ریلی خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۱ بیمه مرکزی جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی را ابلاغ کرد اما با استقبال مواجه نشد و باید دلایل عدم تمایل به خرید این بیمه نامه علی رغم ریسک و خسارت بالا مورد بررسی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود صنعت بیمه را به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی و  نهاد اثر گذار اقتصادی دانست و گفت : این صنعت با پشتیبانی اقتصادی از سایر نهادها در توسعه اقتصاد نقش داشته و باعث ایجاد اطمینان برای فعالیت های خدماتی و تولیدی، حفظ ثروت ملی و بهبود وضعیت معیشتی افراد کشور می شود لذا ارتقای سطح رضایتمندی مشتریان از خدمات بیمه ای برای نهاد ناظر حائز اهمیت است و در تلاشیم بهترین خدمات بیمه ای را به مردم عزیز ارائه دهیم.