عضو هیات مدیره و سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان استان البرز از تامین زمین رایگان برای ساخت مدرسه در این شهر خبر داد و گفت: خیرین و آموزش و پرورش استان البرز می توانند برای تحویل زمین اقدام کنند.
تامین زمین آموزشی رایگان در شهر جدید مهستان استان البرز/ عضو هیات مدیره و سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان استان البرز از تامین زمین رایگان برای ساخت مدرسه در این شهر خبر داد وگفت : خیرین و آموزش و پرورش استان البرز می توانند برای تحویل زمین اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری ندای البرز به نقل از خبرگزاری ایرنا، ذبیح الله زارع روز یکشنبه در جشن تکلیف دانش آموزان پسر که برای اولین در استان البرز با همت شرکت عمران شهر جدید مهستان برگزار شد، افزود: تاکنون در مجموع ۳۰ مدرسه در این شهر احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طبق طرح تفصیلی ، فضای آموزشی برای جمعیت ۵۰۰ هزارنفری در شهرجدید مهستان پیش بینی شده و در این بخش مشکلی وجود ندارد.

زارع با اشاره به مهاجر پذیری شهرجدید مهستان گفت : انتظار می رود آموزش و پرورش با کمک خیرین با ساخت مدرسه در این شهر ، نیازهای آموزشی جمعیت کنونی و آینده شهر جدید مهستان را تامین کنند.

وی در خصوص برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان در شهرجدید مهستان اظهار کرد: شرکت عمران این شهر افزون بر اجرای طرح های مسکونی ، زیربنایی ، فرهنگی و خدماتی در امور شهری ، فرهنگی و آموزشی نیز ورود کرده است.

سرپرست شرکت عمران شهرجدید مهستان گفت : در کنار برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان ، شناسایی استعدادهای علمی، فرهنگی ، ورزشی، مخترعان و مبتکران در بین جمعیت دانش آموزی یکی از برنامه های شرکت عمران شهر جدید مهستان است.

وی ادامه داد: دانش آموزان نخبه ضمن آنکه مورد حمایت قرار می گیرند از توانمندی های آنان برای بهبود و رفاه عمومی شهر استفاده خواهد شد.

زارع در خصوص ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در شهرجدید مهستان گفت : سال گذشته ۱۷ هزار متر مربع زمین رایگان برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و خیرین حوزه سلامت قرار گرفت.

سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان راه اندازی مراکز فرهنگی در مجتمع های مسکونی این شهر را یکی دیگر از برنامه ها برشمرد که به تازگی آغاز شده است.

حجت الاسلام مجید صفدری امام جمعه شهر جدید مهستان در این آیین با اشاره به برگزاری جشن تکلیف دانش آموز پسر برای اولین در استان البرز گفت : پسران در بحث فرهنگی و آموزش های مذهبی مغفول مانده اند.

وی خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی پاسخ به سوالات دانش آموزان دختر و پسر در خصوص نماز و احکام در شهرجدید مهستان در دستور کار قرار دارد.

صفدری اظهار کرد: ایجاد فضای صمیمی بیشترین تاثیر گذاری روی نوجوانان دارد و در فضای مهربانی باید مفاهیم ارزشی را به سادگی به دانش آموزان انتقال داد.

در این آیین ۵۴۰ دانش آموز پسر شهرجدید مهستان رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند و نماز جماعت را به امامت امام جمعه این شهر اقامه کردند.

شهر جدید مهستان اکنون جمعیتی حدود۲۰۰ هزار نفر دارد که با تکمیل واحدهای مسکونی مهر و طرح نهضت ملی مسکن جمعیت آن به بالای ۵۰۰ هزار نفر افزایش می یابد.