عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام با نام آن همخوانی ندارد،‌ مدیرعامل اتحادیه دام سبک با بیان این‌که عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام با نام آن همخوانی ندارد، گفت: طبق آنچه که مدیرعامل این شرکت گفته است، روزی ۶۰تن گوشت قرمز وارداتی از روسیه و مغولستان به بازار تهران تزریق می‌شود، این درحالی است که توان […]

عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام با نام آن همخوانی ندارد،‌ مدیرعامل اتحادیه دام سبک با بیان این‌که عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام با نام آن همخوانی ندارد، گفت: طبق آنچه که مدیرعامل این شرکت گفته است، روزی ۶۰تن گوشت قرمز وارداتی از روسیه و مغولستان به بازار تهران تزریق می‌شود، این درحالی است که توان تأمین داخل را داریم، اما مسئولان تولید داخل را رها کرده‌اند و به واردات روی آورده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری ندای البرز: افشین صدر دادرس در گفت‌وگو با اخبار سبز کشاورزی اظهار داشت: ما از دولت سیزدهم انتظار داشتیم در راستای حمایت از تولید داخل پیرو منویات مقام معظم رهبری باشد و طبق بیانیه گام دوم انقلاب و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت کند، اما این‌گونه نیست و قرارگاه امنیت غذایی نیز از واردات گوشت حمایت می‌کند.

بالارفتن قیمت گوشت منطقی نیست

وی افزود: در شرایط فعلی بالارفتن قیمت گوشت منطقی نیست، زیرا قیمت دام زنده ثابت مانده، ولی قیمت گوشت هر روز بالاتر می‌رود.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: این منطقی نیست که واردات انجام می‌شود، ولی قیمت گوشت به طرز وحشتناکی افزایش می‌یابد. منطقی نیست که صادرات دام ممنوع است، ولی قیمت گوشت جهشی بالا می‌رود و این یعنی بازار گوشت روال طبیعی خود را طی نمی‌کند و مسلماً دست‌هایی پشت پرده قرار دارد.

صدر دادرس تصریح کرد: هرچه قیمت گوشت در داخل بالاتر برود، سود واردکننده نیز تضمین شده‌تر می‌شود و واردات برایشان بیش‌تر توجیه دارد.

از سوی دیگر دستگاه‌های نظارتی به جای تمرکز بر تنظیم بازار گوشت، سراغ دام زنده رفته‌اند؛ این در حالی است که تولیدکننده دام زنده خود در فشار و مضیقه است.

وی در پاسخ به این‌که آیا دولت ابتدا به جای واردات سراغ دامدار عشایری و روستایی برای خرید دام رفته یا خیر، گفت: در حال حاضر مقدار محدودی از دام عشایر ایلام در مسیر مبارزه با خشک‌سالی دام خریداری می‌شود و غیر از این خبری از خرید دام زنده نیست.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک ادامه داد: فعالیت شرکت پشتیبانی امور دام با نام آن همخوانی ندارد و این شرکت از بخش دامداری کشور پشتیبانی نمی‌کند.

تولید داخل نیازمند حمایت است

وی گفت: تولید داخل نیازمند حمایت است، ولی بیش از دو سال و نیم است که تولید داخلی گوشت را رها کرده‌اند که باعث بروز مشکلاتی شده است؛ لذا دولت باید با سرمایه‌گذاری در این بخش جبران مافات کند و تا حمایتی نشود، اوضاع روز به روز بدتر می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک تصریح کرد: اگر تولید در داخل کشور نباشد، امنیت غذایی محقق نمی‌شود و تحقق این مهم در گروی عمل به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل است.

وی افزود: تا عبارت «ما می توانیم را درک نکنیم»، نمی‌توانیم از سد مشکلات بگذریم.