طرح هوشمندسازی خطوط فرآوری معدن چادرملو توسط دانشگاه امیرکبیر و با همکاری دانشگاه اردکان در حال انجام است. به گزارش پایگاه خبری ندای البرز: دکتر محمدکریمی مدیر پژوهشی دانشگاه امیرکبیر درگفتگو با رادیو اقتصاد گفت : طرح هوشمندسازی خطوط فرآوری معدن چادرملو  توسط دانشگاه امیرکبیر و با همکاری دانشگاه اردکان در حال انجام است. وی افزود: با اجرای این طرح […]

طرح هوشمندسازی خطوط فرآوری معدن چادرملو توسط دانشگاه امیرکبیر و با همکاری دانشگاه اردکان در حال انجام است.
به گزارش پایگاه خبری ندای البرز: دکتر محمدکریمی مدیر پژوهشی دانشگاه امیرکبیر درگفتگو با رادیو اقتصاد گفت : طرح هوشمندسازی خطوط فرآوری معدن چادرملو  توسط دانشگاه امیرکبیر و با همکاری دانشگاه اردکان در حال انجام است.

وی افزود: با اجرای این طرح که با توصیه مدیر عامل شرکت انجام می‌شود اتفاقی نو و کارآمد  در صنعت معدنی کشور به وجود می آید و این لازمه به روز شدن در  عصر انقلاب صنعتی چهارم است که موضوع آن به‌نوعی هوشمندسازی و استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود فرایندها در خطوط تولید است.

کریمی با اشاره به اینکه این فرآیند به‌تدریج در خط تولید معدن چادرملو اجرایی می‌شود گفت : هدف از این اقدام تولید محصولات باکیفیت‌تر، ارزان‌تر، با بهره‌وری بیشتر و حفاظت بیشتر از محیط‌زیست است.

مدیر پژوهشی دانشگاه امیرکبیر تصریح کرد : مدیرعامل چادرملو در این پروژه بسیار جسورانه وارد شده است؛ چراکه هوشمندسازی از موضوعات بسیار مهم بین‌المللی است و تلاش چادرملو این بوده که بتواند در این حوزه پیشگام باشد.

هوشمندسازی، کمک بسیار بزرگی در تصمیم سازی به مدیران می‌کند تا  بهبود محصولات و اقتصادی کردن فرآیندها را دنبال کنند.

گفتنی است در حال حاضر تمامی عملیات معدنکاری چادرملو بصورت هوشمند در واحد دیسپچینگ مجتمع معدنی، نظارت و کنترل می شود که با ابتکار و خلاقیت فارغ التحصیلان دانشگاه یزد و حمایت شرکت معدنی و صنعتی چادرملو  طراحی و راه اندازی شده است و قرار است این فرایند هوشمن سازی در تمامی واحدهای و خطوط تولید نیز تعمیم داده شود.