مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز برنامه‌های دهه فجر این نهاد را اعلام کرد.

اعلام برنامه‌های بنیاد شهید البرز برای دهه فجر / مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز برنامه‌های دهه فجر این نهاد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ندای البرز به نقل از ایسنا، سلیمان رستمیان در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه ۹ بهمن با اشاره به اجرای طرح سپاس از خانواده های شهدا و ایثارگران اظهار کرد: با اجرای این طرح از ابتدای سال تاکنون، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان با ۱۳ هزار و۲۰۰ خانواده شهید و ایثارگر دیدار کردند.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته این بازدیدها تا پایان سال به ۱۶ هزارو۲۵۰ مورد در البرز افزایش می‌یابد.

وی اظهار کرد: دیدار با سه هزار و ۵۰ خانواده شهید و ایثارگر دیگر البرزی از ۱۲ بهمن ماه همزمان با اولین روز از دهه فجر آغاز و تا روز ۲۲ اسفند ماه سال جاری همزمان با روز بزرگداشت شهدا ادامه خواهد یافت.

مدیرکل بنیاد شهید البرز با اشاره به فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: حرکت مردم ایران برای انقلاب اسلامی از دهه های گذشته آغاز شد به طوری که در این مسیر مبارزان زیادی در دوران پهلوی داشتیم که تعداد زیادی از آنها یا زندانی و یا به شهادت رسیدند.

رستمیان افزود: حاصل آن زحمات و مبارزات در انقلاب اسلامی تبلور یافت که تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی مرهون خون شهیدان و ایثارگری ایثارگران در دوران شروع انقلاب، پیروزی و تثبیت آن بوده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز در ادامه به برنامه‌های پیش بینی شده برای ایام الله دهه مبارک فجر اشاره کرد و گفت: این بنیاد در زیرمجموعه ستاد بزرگداشت دهه فجر استان به عنوان رییس کمیته ایثارگران انتخاب شده است که تعدادی از دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان در عضویت آن هستند.

وی با بیان اینکه قرار است جشن‌های فرهنگی با پیوست ایثار و شهادت برگزار شود، افزود: از جمله برنامه‌های پیش بینی شده گردهمایی ۱۵۰ نفر از راویان ایثار، همایش تشکل‌های شاهد و ایثارگر، حضور خانواده شهدا و ایثارگران در نمازهای جمعه استان، برگزاری جشن‌ها و مسابقات در ۲۵ مدرسه شاهد استان و برگزاری جشنواره آشپزی و شیرینی پزی در این مدارس است.

رستمیان دیدار با خانواده شهدای ادیان، یادواره شهدای انقلاب اسلامی و برگزاری مسابقات ورزشی را از دیگر این برنامه‌ها برشمرد و گفت: برگزاری مهمانی لاله‌ها در ۱۵۸ گلزار شهید و ۲۰ گلزار شهدای گمنام و حضور در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن از دیگر این برنامه‌ها است که برای این مراسم تصویر ۲ هزار شهید تهیه و در بین راهپیمایان توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین تصویر ۵۳ شهید انقلاب اسلامی در مسیر راهپیمایی روز ۲۲ بهمن کرج و استان نصب می‌شود.