تمرکز معامله‌گران بر خبر تمدید کاهش عرضه داوطلبانه نفت عربستان و روسیه در کنار کاهش ارزش دلار قیمت نفت را افزایش داد.

تمرکز معامله‌گران بر خبر تمدید کاهش عرضه داوطلبانه نفت عربستان و روسیه در کنار کاهش ارزش دلار قیمت نفت را افزایش داد.

به گزارش ندای البرز به نقل از خبرگزاری رویترز، تمرکز معامله‌گران بر کاهش عرضه داوطلبانه از سوی عربستان سعودی و روسیه در کسوت بزرگ‌ترین صادرکنندگان نفت جهان و کاهش ارزش دلار قیمت نفت را در دادوستدهای روز سه‌شنبه (۲۰ تیرماه) افزایش داد و بخشی از زیان‌های جلسه‌های معاملاتی پیشین را جبران کرد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال در ساعت یک و ۵۳ دقیقه بامداد روز سه‌شنبه با ۲۳ سنت یا ۰.۳ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۹۲ سنت به ازای هر بشکه رسید.

نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا هم با ۳۲ سنت یا ۰.۴ درصد افزایش ۷۳ دلار و ۳۱ سنت برای هر بشکه دادوستد شد.

با توجه به انتظارهای بیشتر مبنی بر افزایش بیشتر نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران پس از افزایش ۴.۵ درصدی هفته گذشته سود خود را ثبت کردند، قیمت‌های جهانی نفت خام در معاملات روز دوشنبه (۱۹ تیرماه) یک درصد کاهش یافت.

تصمیم عربستان و روسیه برای کاهش عرضه داوطلبانه نفت در ماه اوت به افزایش قیمت‌ دو شاخص برنت و دبلیوتی‌آی کمک کرد و در عین حال قیمت‌ها با توجه به کاهش ارزش دلار آمریکا به پایین‌ترین حد در دو ماه اخیر نیز حمایت شدند.

دلار ضعیف‌تر، نفت خام را برای دارندگان ارزهای دیگر ارزان‌تر می‌کند و اغلب تقاضای نفت را افزایش می‌دهد.

ادوارد مویا، تحلیلگر مؤسسه اوای‌ان‌دی‌ای در این باره گفت: نفت اکنون کف قیمتی خود را کشف کرده و تنها اتفاقی که می‌تواند اثری دوباره بر آن بگذارد داغ شدن بحث تورم ایالات متحده است و اینکه بانک مرکزی آمریکا مجبور شود این اقتصاد را وارد رکود کند.