افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت پذیرش در کنکور امسال، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت پذیرش داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال گذشته خبر داد. به گزارش پایگاه خبری ندای البرز به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از […]

افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت پذیرش در کنکور امسال، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت پذیرش داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ندای البرز به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از جلسه برگزاری حوزه امتحانی دانشگاه خوارزمی که امروز صورت گرفت از افزایش ظرفیت ۱۰ درصدی کنکور سال  ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال در مجموع ۴۸۰ هزار نفر داوطلب در کنکور شرکت کردند که نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش ظرفیت داشتیم.

وی تاکید کرد: امروز در گروه ریاضی و فنی ۱۴۸ هزار داوطلب و در گروه علوم انسانی نیز ۴۱۲ هزار و ۵۲۵ داوطلب در آزمون شرکت کردند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی حدود ۵۰۰ هزار و ۷۵۱ نفر هستند که فردا جمعه دهم تیر ماه آزمون خواهند داد.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: تعداد داوطلبان گروه علوم تجربی در مقایسه با سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش داشت.

عباس پور در مورد رعایت قوانین و مقررات توسط داوطلبان تاکید کرد: به منظور حفظ آرامش، امنیت محیط آزمون و برقراری عدالت آموزشی با داوطلبان متخلفی که قوانین را نقض می‌کنند برخورد خواهد شد.

وی در مورد روند برگزاری آزمون هنر نیز گفت: خوشبختانه مشکل خاصی در برگزاری این آزمون اتفاق نیفتاد و بر اساس مقررات خوب عمل شد.

به طور کلی تعداد داوطلبان زن در کنکور امسال ۹۱۵ هزار و ۴۱ نفر و تعداد داوطلبان مرد ۵۷۴ هزار و ۱۷۹ نفر می‌باشد که بر این اساس ۶۱ درصد کنکوری‌های امسال را زنان و ۳۹ درصد را نیز مردان تشکیل می‌دهند.

نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ اواسط مرداد ماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور ۱۴۰۱ با فاصله چهار تا پنج روز یعنی از دهه سوم مرداد می‌توانند انتخاب رشته خود را شروع کنند.

نتایج همه آزمون‌های ملی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.

سازمان سنجش آموزش کشور همچنین اعلام کرد که نتایج نهایی کنکور هفته آخر شهریور ماه بر روی سایت این سازمان منتشر می‌شود.

امسال برای اولین بار تعداد پاسخنامه‌های کنکور مهمترین تغییر آزمون خواهد بود که البته تعداد دفترچه‌ها نیز تغییر پیدا کرده است.