عده‌ای نمی‌گذارند قیمت خودرو واقعی شود؛ موضوع قیمتگذاری خودرو، مدتی است دچار یک تعلل شده‌ایم که عمدی است در حالیکه تصمیمات پیرامون قیمت خودروها باید با وزیر صنعت، معدن و تجارت باشد.

عده‌ای نمی‌گذارند قیمت خودرو واقعی شود؛ موضوع قیمتگذاری خودرو، مدتی است دچار یک تعلل شده‌ایم که عمدی است در حالیکه تصمیمات پیرامون قیمت خودروها باید با وزیر صنعت، معدن و تجارت باشد.

به گزارش ندای البرز، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌ها پیرامون قیمت خودروها باید برعهده وزارت صمت باشد، اما در حال حاضر نهادهای مختلف در این امر مسئولیت دارند که از قضا وظایف خود را انجام نمی‌دهند، معتقد است : قیمتگذاری خودرو دچار تعللی عمدی شده است.

عباس علی‌آبادی تصریح کرد: در حال حاضر در موضوع قیمتگذاری خودرو، مدتی است که دچار یک تعلل شده‌ایم که بنده این تعلل را عمدی می‌دانم چراکه معتقد هستم تصمیمات پیرامون قیمت خودروها باید با وزیر صنعت، معدن و تجارت باشد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در امر قیمتگذاری خودرو، نهادهای مختلف مسئول هستند و متاسفانه وظایف خود را انجام نمی‌دهند اما از سوی دیگر مطالبات از وزارت صمت است.

وی خاطرنشان کرد: خودروسازان نمی‌توانند محصولات خود را با قیمت واقعی بفروشند و زمانیکه نتوانند به قیمت بفروشند، پول نداشته و نمی‌توانند بدهی خود را به قطعه‌ساز پرداخت کنند بر این اساس زنجیره تامین قطعه‌ساز هم دچار چالش می‌شود.

علی‌آبادی با بیان اینکه در موضوع خودرو، باتوجه به اینکه در مسیر شکست انحصار هستیم و برای واردات ضوابط قابل قبولی تعریف کرده‌ایم، گفت: بنده طرفدار این هستم که دست صنایع کشور را کمی باز بگذاریم تا با دنیا رقابت کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در این رقابت سالم هم صنایع رشد خواهند کرد و هم مردم منتفع خواهند شد و تحت فشار قرار نخواهند گرفت.

او ادامه داد: امروز واردات خودروهای نو، برای همه مردم امکان‌پذیر است؛ در خودروهای مونتاژی نیز گام اول تولید داخل برداشته شده، اما باید گام‌های اصلی که داخلی‌سازی بیش از ۵۰ درصدی است را بردارند تا بتوانند از امتیازات ملی استفاده کنند.

علی‌آبادی شرایط فعلی بازار را خوب دانست و ضمن تاکید بر اینکه بهتر هم خواهد شد، گفت: ما به سمت خودروهای برقی حرکت می‌کنیم که تحول بسیار نو و جدیدی است؛ اگر اجازه داده شود که به سمت خودروهای آینده و به روز برویم، این مسائل و مشکلات پیش پا افتاده را هم پشت سر خواهیم گذاشت.